Co jeść w samolocie?

Co jeść w samolocie?

Planując podróż samolotem zastanów się nie tylko jakie ubrania musisz zapakować, ale także co zjesz w trakcie lotu.

Długi majowy weekend, wakacje czy służbowa delegacja - niezależnie od powodu stajemy się coraz bardziej mobilni. Natomiast oszczędność czasu oraz duża ilość często tanich połączeń lotniczych sprawia, że coraz częściej do przemieszczania się wybieramy samolot. Jednak pośpiech związany z odprawą na lotnisku, przesiadkami, a także sama podróż samolotem i potrawy oferowane na pokładach samolotów nie sprzyjają zdrowemu odżywianiu się. Z pewnością problem ten jest znany szczególnie osobom często podróżującym drogą powietrzną.

Przeczytaj także: Weź jedzenie do pociągu

Oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wcześniejsze przygotowanie posiłku w domu, jednak wielu przewoźników nie pozwala wnosić własnego jedzenia na pokład samolotu. Przed udaniem się w podróż warto więc wcześniej upewnić się, czy na danym lotnisku, w danym kraju i u danego przewoźnika można w bagażu podręcznym mieć własną żywność oraz jakie produkty. Często bowiem można wnosić kanapki albo pieczywo i szczelnie, fabrycznie zapakowaną wędlinę, np. kabanosy, owoce czy domowe ciasto.

W przypadku braku takiej możliwości pozostaje zaopatrzyć się w produkty zakupione w strefie bezcłowej. Dobrze więc tak zaplanować podróż i z odpowiednim wyprzedzeniem stawić się do odprawy, aby mieć czas na spokojne zrobienie zakupów spożywczych w sklepach w strefie bezcłowej. Wybierajmy w nich zdrowe i pożywne produkty. Zamiast batonów i chipsów, sięgnijmy raczej po gotowe kanapki oraz sałatki. Pamiętajmy jednak zawsze o sprawdzeniu na ich opakowaniach daty przydatności do spożycia!

Przeczytaj również: Jak prawidłowo odżywiać się w pracy

Dobrze jest także zwrócić uwagę na skład kupowanych przekąsek i wybierać te, o mniejszej ilości konserwantów, barwników, substancji słodzących, itp. Lepsze będą kanapki z pieczywa pełnoziarnistego niż białego - na dłużej zaspokoją nam głód.

Jeśli mamy nieodpartą ochotę na słodkie co nieco, również najlepiej sięgnąć po zdrowszą wersję, czyli batoniki zbożowe, suszone owoce, paczkę migdałów. Zaspokoją chęć na słodycze, nie będąc jednocześnie tzw. "pustymi kaloriami".

Przeczytaj też: Produkty, które najlepiej wspomagają mózg

Latanie samolotem może być bardzo stresujące, a wiele osób stres zajada. Zadbaj więc nie tylko o jedzenie, ale również o miłe towarzystwo czy ciekawą książkę - zajmująca rozmowa i pasjonująca lektura mogą skutecznie odwrócić uwagę od chęci zajadania zdenerwowania.

KM

Komentarze (0) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz

Przepisy kulinarne:

Dietetyczna potrawka z cielęciny
Dietetyczna potrawka z cielęciny
Cielęcinę kroimy w kawałki. Wkładamy mięso do rondla i zalewamy 1/4litra wody.Dodajemy ...
Najnowsze artykuły:
Na odchudzanie - parowanie Gotowanie na parze od lat zalecane jest przez dietetyków, jako najzdrowszy sposób przygotowywania gorących posiłków. Czas zakochać się w parowaniu!
Wykorzystaj papier do pieczenia na różne sposoby Papier do pieczenia jest niezwykle przydatny w każdej kuchni, jednak można go wykorzystać także w nieco nieoczywisty sposób.
Jarzynka do obiadu - tylko znad pary Parowanie staje się coraz popularniejsze. I świetnie - przecież to najzdrowaszy sposób przygotowania posiłków, również jarzynek podawanych do obiadu.
Ostatnio komentowane:
Kupilem niedawno w markecie Leclerc sloik zupy o nazwie - Kwaśnica z żeberkiem - waszej ...
Ta woda to syf jak to ładnie posumowali w teście jakóści ...
Спасибо.
Blogi kulinarne:
Marcin Budynek Marcin Budynek Doskonały kucharz, manager oraz pomysłodawca. Organizator i juror, a także laureat wielu konkursów ...
Łukasz Fulara Łukasz Fulara Wielokrotny uczestnik i laureat najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych. Na co dzień szef kuchni w ...
Szczypior gotuje Szczypior gotuje Przemysław Kuśnierek od kilku lat jest właścicielem firmy CHIVE, zajmującej się wyspecjalizowanym ...
Współpraca | Regulamin | Kontakt
Copyright © Avigail Holdings Sp. z o.o. 2009 - 2012
T:0.433
var dataLayer = []; dataLayer.push({"page": "other"});