Przyjęcie komunijne dla rodziny

Przyjęcie komunijne dla rodziny

Maj jest czasem pierwszych komunii, sprawdź więc jak nakryć do stołu, by podkreślić wyjątkową okazję.

Za decyzją o zorganizowaniu przyjęcia komunijnego w domu przemawiają nie tylko względy finansowe, ale również chęć kultywowania rodzinnej tradycji. Na stole nie może wówczas zabraknąć pięknej porcelany, a także stylowych dodatków. Podpowiadamy, w jaki sposób udekorować przyjęcie, by zachwycić zarówno dziecko - głównego bohatera tego dnia, jak i wszystkie zaproszone osoby.

Przeczytaj koniecznie: Komunia - jak nakryć do stołu?

Złote akcenty
W dniu świętowania Pierwszej Komunii całe mieszkanie powinno wyglądać odświętnie. Podkreślić wyjątkowość spotkania pomogą białe płócienne serwetki, bieżniki czy stołowe narzuty, zdobione liturgicznymi ornamentami. Motywy dekoracyjne, przywodzące na myśl złociste hafty na liturgicznych strojach, znaleźć można także na porcelanowych zastawach, jak w serwisie Pułaski Zakładów Porcelany "Ćmielów". - Jest to tradycyjny fason, którego talerze, wazy i sosjerki przykuwają uwagę pięknem geometrycznych kształtów oraz charakterystycznymi, złotymi zdobieniami - mówi Joanna Niedziela, Dyrektor Handlowy ćmielowskich Zakładów. Nic dziwnego, że na przełomie maja i czerwca, serwis ten cieszy się dużą popularnością wśród rodziców, którzy pragną zorganizować piękne przyjęcie komunijne dla swojego dziecka.

Przeczytaj też: Pierwsza komunia - rady dla rodziców

W stylu art déco
Właściwie dobrane dekoracje to klucz do stylowego przyjęcia. Zamierzony efekt pomogą uzyskać także wyszukane świeczniki, figurki oraz świeże kwiaty, takie jak stokrotki, margaretki czy konwalie, które ułożyć można zgodnie z zasadami ikebany, japońskiej sztuki układania kwiatów. Główną zasadą ikebany jest harmonia - ułożenie kwiatów z zachowaniem linearnej konstrukcji, także w doborze kolorów. Wybierając dodatki, należy pamiętać o umiarze, nie można przesadzić z liczbą dekoracji, gdyż może to wywołać zupełnie odwrotny skutek. Czasem, aby uzyskać efekt stylowości, wystarczy podać jedzenie na porcelanie, która sama w sobie stanowi piękną dekorację - Osobom, które jakość dekoracji przedkładają nad ilość, polecamy zestaw obiadowy Bolero, który, naśladując zdobną estetykę art déco, zaprowadza na stole niepowtarzalny czar - mówi Joanna Niedziela .

Przeczytaj również: Przystawki na komunię

Bohater dnia
Przyjęcia komunijne nie są obowiązkowym elementem celebrowania Pierwszej Komunii, lecz obecnie trudno wyobrazić sobie ten dzień bez rodzinnego spotkania. I choć rodzicom zależy, by pokazać się gościom z jak najlepszej strony, w tym dniu to na dziecku powinna skupić się cała ich uwaga. Ma to wpływ także na rozsadzenie zaproszonych osób. - Na przyjęciu komunijnym dziecko powinno zająć miejsce honorowe, u szczytu stołu - podpowiada Krzysztof Kobylański, właściciel wrocławskiej restauracji. - Obok dziecka powinni usiąść jego rodzice, następnie rodzice chrzestni oraz dziadkowie. Pozostałe osoby można rozlokować wedle własnego uznania, stosując, na przykład, zasadę przeplatania (mężczyzna - kobieta - mężczyzna - kobieta) i pamiętając, aby obok siebie nie usiadły osoby, które nie darzą się sympatią - dodaje ekspert.  Aby wyróżnić miejsce "komunisty", można pokryć jego krzesło ozdobnym pokrowcem lub udekorować je łodyżkami bukszpanu.

Przeczytaj też: Serwetki na komunijnym stole

Komentarze (0) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz

Przepisy kulinarne:

Mus z Kaszki Manny z Truskawkami
Mus z Kaszki Manny z Truskawkami
Zaczniemy od ugotowania kaszy manny. Ja robię to z godzinkę, nawet dwie przed ...
Frytki
Frytki
Ziemniaki obieramy, myjemy i osuszamy.Kroimy je w równe ...
Sałatka z kiwi i granatem
Sałatka z kiwi i granatem
Dokładnie myjemy wszystkie owoce.Gruszkę, kiwi i mango obieramy. Kroimy je w grubą ...
Sałatka z ogórków i granata
Sałatka z ogórków i granata
Ogórka myjemy, osuszamy i obieramy, a następnie kroimy w ...
Najnowsze artykuły:
Na odchudzanie - parowanie Gotowanie na parze od lat zalecane jest przez dietetyków, jako najzdrowszy sposób przygotowywania gorących posiłków. Czas zakochać się w parowaniu!
Wykorzystaj papier do pieczenia na różne sposoby Papier do pieczenia jest niezwykle przydatny w każdej kuchni, jednak można go wykorzystać także w nieco nieoczywisty sposób.
Jarzynka do obiadu - tylko znad pary Parowanie staje się coraz popularniejsze. I świetnie - przecież to najzdrowaszy sposób przygotowania posiłków, również jarzynek podawanych do obiadu.
Ostatnio komentowane:
Kupilem niedawno w markecie Leclerc sloik zupy o nazwie - Kwaśnica z żeberkiem - waszej ...
Ta woda to syf jak to ładnie posumowali w teście jakóści ...
Спасибо.
Blogi kulinarne:
Marcin Budynek Marcin Budynek Doskonały kucharz, manager oraz pomysłodawca. Organizator i juror, a także laureat wielu konkursów ...
Szczypior gotuje Szczypior gotuje Przemysław Kuśnierek od kilku lat jest właścicielem firmy CHIVE, zajmującej się wyspecjalizowanym ...
Łukasz Fulara Łukasz Fulara Wielokrotny uczestnik i laureat najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych. Na co dzień szef kuchni w ...
Współpraca | Regulamin | Kontakt
Copyright © Avigail Holdings Sp. z o.o. 2009 - 2012
T:0.44
var dataLayer = []; dataLayer.push({"page": "other"});