Ekologiczny bazar w Warszawie już działa

Ekologiczny bazar w Warszawie już działa

W minioną sobotę, 27 listopada, odbyła się inauguracja pierwszego bazaru z wyłącznie ekologicznymi produktami - BioBazaru.

W minioną sobotę, 27 listopada, odbyła się inauguracja pierwszego bazaru z wyłącznie ekologicznymi produktami - BioBazaru. Była to doskonała okazja do zaopatrzenia się nie tylko w produkty spożywcze, ale również kupienia zabawek czy wymiany niepotrzebnych suszarek, mikrofalówek i lodówek na świeżą i pachnącą ekologiczną choinkę.

bio-zewn

Przez cały dzień dawną fabrykę Norblina przy ulicy Żelaznej odwiedziło wielu warszawiaków, przychodzili młodzi i starsi, samotnie i całymi rodzinami. Dla najmłodszych organizatorzy BioBazaru zorganizowali specjalny kącik, w którym rodzice mogli zostawić swoje pociechy pod fachową opieką animatorów a samemu udać się na zakupy.

Na pierwszym BioBazarze swoje produkty wystawiło 30 producentów, którzy oferowali około 1000 produktów, głównie przetwory owocowe i warzywne, wędliny, nabiał, mąka, miody i herbaty. Można było także kupić ekologicznie produkowane czekolady i wina, a także środki czystości i zabawki. Mało widoczne było natomiast stoisko ze świeżymi owocami i warzywami. Powodem najpewniej był fakt, że wielkimi krokami nadchodzi zima, co doskonale widać za oknem, jednak wielu osobom ekologiczna żywność kojarzy się przede wszystkim właśnie ze świeżymi produktami.

bio-stragan

bio-nasiona

biobazar-hala1

Wszystkie oferowane ekologiczne produkty sprzedawane były w dwóch, położonych blisko siebie dawnych budynkach fabrycznych, co dla części klientów było dodatkową atrakcją - wejścia zamykane wielkimi, stalowymi drzwiami, wewnątrz lekki półmrok, na bruku pozostałości starych torów.

Zobacz koniecznie: Biobazar - rozmieszczenie stoisk

bio-wejście

Organizatorzy bazaru obiecują, że to dopiero początek, z czasem przybędzie producentów i oferta znacznie się poszerzy. Również sama przestrzeń, na której wystawiane są towary ma się powiększyć, ale to dopiero na wiosnę, gdy nastaną cieplejsze dni i stoiska będzie można rozstawiać pod gołym niebem.

BioBazar nie był imprezą jednorazową, ekologiczne produkty będą dostępne na Żelaznej w godzinach 8:00-17:00 w każdą sobotę do 18 grudnia, a po Nowym Roku od 8 stycznia.

Kasia Mućka

Komentarze (0) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz

Przepisy kulinarne:

Mus z Kaszki Manny z Truskawkami
Mus z Kaszki Manny z Truskawkami
Zaczniemy od ugotowania kaszy manny. Ja robię to z godzinkę, nawet dwie przed ...
Frytki
Frytki
Ziemniaki obieramy, myjemy i osuszamy.Kroimy je w równe ...
Sałatka z kiwi i granatem
Sałatka z kiwi i granatem
Dokładnie myjemy wszystkie owoce.Gruszkę, kiwi i mango obieramy. Kroimy je w grubą ...
Sałatka z ogórków i granata
Sałatka z ogórków i granata
Ogórka myjemy, osuszamy i obieramy, a następnie kroimy w ...
Najnowsze artykuły:
Na odchudzanie - parowanie Gotowanie na parze od lat zalecane jest przez dietetyków, jako najzdrowszy sposób przygotowywania gorących posiłków. Czas zakochać się w parowaniu!
Wykorzystaj papier do pieczenia na różne sposoby Papier do pieczenia jest niezwykle przydatny w każdej kuchni, jednak można go wykorzystać także w nieco nieoczywisty sposób.
Jarzynka do obiadu - tylko znad pary Parowanie staje się coraz popularniejsze. I świetnie - przecież to najzdrowaszy sposób przygotowania posiłków, również jarzynek podawanych do obiadu.
Ostatnio komentowane:
Kupilem niedawno w markecie Leclerc sloik zupy o nazwie - Kwaśnica z żeberkiem - waszej ...
Ta woda to syf jak to ładnie posumowali w teście jakóści ...
Спасибо.
Blogi kulinarne:
Marcin Budynek Marcin Budynek Doskonały kucharz, manager oraz pomysłodawca. Organizator i juror, a także laureat wielu konkursów ...
Łukasz Fulara Łukasz Fulara Wielokrotny uczestnik i laureat najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych. Na co dzień szef kuchni w ...
Szczypior gotuje Szczypior gotuje Przemysław Kuśnierek od kilku lat jest właścicielem firmy CHIVE, zajmującej się wyspecjalizowanym ...
Współpraca | Regulamin | Kontakt
Copyright © Avigail Holdings Sp. z o.o. 2009 - 2012
T:0.404
var dataLayer = []; dataLayer.push({"page": "other"});