Ile kalorii ma jedna kostka czekolady?

Ile kalorii ma jedna kostka czekolady?

Sprawdź, jak kaloryczne są nasze małe, słodkie (lub słone) przyjemności.

Często powtarzamy sobie, ze od jednej kostki czekolady przecież nie utyjemy. I sięgamy po następną, i następną, i następną... I nagle okazuje się, że nie ma połowy, albo całej tabliczki czekolady. Równie łatwo sięgamy po chipsy, paluszki czy delicje.

Przeczytaj koniecznie: 10 nieoczywistych zastosowań dla czekolady

Czekolada

Jest bardzo duża różnorodność wśród czekolad - gorzkie i mleczne, ciemne i białe, z nadzieniem, z bakaliami i bez żadnych dodatków. Również sama wielkość kostek może być różna. Jednak przeciętna tabliczka czekolady waży najczęściej 100g i dzieli się, w zależności od wielkości, na 18-24 kostki. A każda z nich to co najmniej 23-30kcal, a w przypadku czekolad nadziewanych, czy z dużą ilością bakalii - znacznie więcej. Jednak na jednej kostce zwykle się nie kończy, cała tabliczka ma około 554kcal.

Przeczytaj także: Smaki czekolady

Chipsy

Niemal żadna impreza nie może się bez nich odbyć. Gdy nie chcemy iść z pustymi rękami, a nie mieliśmy czasu sami czegoś przygotować, często wybieramy właśnie chipsy. Również, gdy mamy chęć na coś niekoniecznie słodkiego sięgamy właśnie po nie. Najmniejsze paczki zawierają zazwyczaj około 60g chipsów. Wydawać by się mogło, że to niedużo, jednak każde opakowanie to około 331 pustych kalorii. I dodatkowo ponad 1g soli! Ale kto zanosi w gości jedną małą paczkę?

Poznaj nietypowe smaki chipsów

Paluszki

Jedni uwielbiają słone, inni wolą te z makiem albo sezamem. Niezależnie jednak od smaku, charakterystyczną cechą wszystkich paluszków jest to, że niezwykle szybko, wręcz niewiadomo kiedy znikają. Nie najemy się nimi, więc wydawać by się mogło, że również nie utyjemy. Oczywiście, od jednego paluszka (1-1,6g, czyli od 4,2-7,5kcal) nie, ale kto potrafi skończyć na jednym?

Delicje

Miękki biszkopt, owocowa galaretka i pyszna czekolada - mmm... - delicje. Mają podobne właściwości szybkiego znikania, jak paluszki. A jedna delicja to około 49kcal, więc zastanówmy się czy na pewno chcemy zjeść jeszcze jedną? Oby tylko jedną?

Landrynki i lizaki

Z pewnością wiele osób ma w domu jakieś cukierki, choćby zwykłe landrynki lub lizaka ukrytego na "czarną godzinę". A ile taki jeden lizak może mieć kalorii? - około 44.

Ale czy to wszystko nadal pozostaje ważne, gdy dopadnie nas chandra?

Sprawdź, które produkty najlepiej wspomogą Twój mózg

Kasia Mućka

Komentarze (0) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz

Przepisy kulinarne:

Mus z Kaszki Manny z Truskawkami
Mus z Kaszki Manny z Truskawkami
Zaczniemy od ugotowania kaszy manny. Ja robię to z godzinkę, nawet dwie przed ...
Frytki
Frytki
Ziemniaki obieramy, myjemy i osuszamy.Kroimy je w równe ...
Sałatka z kiwi i granatem
Sałatka z kiwi i granatem
Dokładnie myjemy wszystkie owoce.Gruszkę, kiwi i mango obieramy. Kroimy je w grubą ...
Sałatka z ogórków i granata
Sałatka z ogórków i granata
Ogórka myjemy, osuszamy i obieramy, a następnie kroimy w ...
Najnowsze artykuły:
Na odchudzanie - parowanie Gotowanie na parze od lat zalecane jest przez dietetyków, jako najzdrowszy sposób przygotowywania gorących posiłków. Czas zakochać się w parowaniu!
Wykorzystaj papier do pieczenia na różne sposoby Papier do pieczenia jest niezwykle przydatny w każdej kuchni, jednak można go wykorzystać także w nieco nieoczywisty sposób.
Jarzynka do obiadu - tylko znad pary Parowanie staje się coraz popularniejsze. I świetnie - przecież to najzdrowaszy sposób przygotowania posiłków, również jarzynek podawanych do obiadu.
Ostatnio komentowane:
Kupilem niedawno w markecie Leclerc sloik zupy o nazwie - Kwaśnica z żeberkiem - waszej ...
Ta woda to syf jak to ładnie posumowali w teście jakóści ...
Спасибо.
Blogi kulinarne:
Łukasz Fulara Łukasz Fulara Wielokrotny uczestnik i laureat najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych. Na co dzień szef kuchni w ...
Szczypior gotuje Szczypior gotuje Przemysław Kuśnierek od kilku lat jest właścicielem firmy CHIVE, zajmującej się wyspecjalizowanym ...
Marcin Budynek Marcin Budynek Doskonały kucharz, manager oraz pomysłodawca. Organizator i juror, a także laureat wielu konkursów ...
Współpraca | Regulamin | Kontakt
Copyright © Avigail Holdings Sp. z o.o. 2009 - 2012
T:0.46
var dataLayer = []; dataLayer.push({"page": "other"});